איך אנשים מצליחים מנצלים את המרב

בסדר, אז הכנתי אותך ללכת, אבל מה עליך לעשות? תן לי להיות המדריך שלך איך להיות וטרינר. בתור וטרינר לילדים, אני ממקד את זמני בעזרה לרופאי חיות לעתיד כמוך להגשים את החלומות שלהם. למעשה, לאחרונה התחברתי לוטרינרים מתרגלים בכל רחבי הארץ ואני רוצה לחלוק את העצות שהיו לווטרינרים אלה לילדים כמוך.

כששאלתי אותם איך להיות וטרינר, ללא ספק, ההמלצה העליונה של הוטרינרים שסקרתי הייתה שתחקור ותלמד מדעים ככל האפשר. כשאני פוגש ילדים שרוצים להיות וטרינרים, הדבר הראשון שאני אומר להם הוא "ילדים רבים אוהבים בעלי חיים. הילדים שאוהבים גם מדע וגם וטרינר בעלי חיים הם אלה שהופכים להיות וטרינרים". זה כל כך חשוב לחקור כמה שיותר מדע בבית הספר, אבל אל תפסיקו שם.

המדע לא חי רק בכיתה. בקרו במוזיאון, לכו למחנה מדע או התחברו למועדון מדע. אם אתה רוצה להשפיע אפילו יותר, אתה יכול לעזור למדענים לאסוף נתונים על בעלי חיים. ישנן תוכניות לאומיות רבות כמו ספירת הציפורים בחצר האחורית הגדולה ותוכניות מקומיות כמו ניטור דו-חיים בחסות ארגונים ברחבי הארץ. אתה יכול לצאת לאזור שמסביב לביתך ולעזור למדענים לעקוב אחר אוכלוסיות בעלי החיים ברחבי ארצנו.

גם הווטרינרים שסקרתי המליצו לכם לקבל כמה שיותר "חוויות של בעלי חיים". המשמעות היא שכשהם היו צעירים יותר, וטרינרים רבים מצאו דרכים ייחודיות להיות בקרבת חיות מחמד וללמוד כל מה שהם יכולים על מדע החיות. חלקם נטלו את התפקיד המוביל בטיפול בחיות המחמד המשפחתיות שלהם, חלקם טיפלו בחיות מחמד למקלט החיות המקומי ואחרים שימשו חיות מחמד עבור שכניהם.

כששאלתי אונקולוגית וטרינר אחת לעצתה כיצד להפוך לוטרינר, היא שיתפה במה שעשתה כשהייתה צעירה. היא אמרה לי שהיא הפכה חיות לחלק מכל מה שהיא עשתה בבית הספר. אם היא הייתה צריכה לכתוב דוח ספר, זה תמיד היה על ספר חיות. אם היא ציירה ציור לפרויקט אמנותי, זה תמיד היה של חיה. אם היא הייתה צריכה להביא משהו כדי לחלוק עם הכיתה, זה היה משהו שהיא קיבלה מטיול בגן החיות המקומי או באקווריום. בעלי חיים ומדע החיות היו חלק מרכזי בכל מה שהיא עשתה בבית הספר.

אז הנה לך. זכור, המפתח הוא לוודא שאתה עושה משהו כל יום כדי להפוך לווטרינר של המחר. כפי שאמר פעם וולט דיסני "כל החלומות שלנו יכולים להתגשם - אם יהיה לנו את האומץ לרדוף אחריהם."

זה לא סוד שסוכנויות רכב נאלצו לעתים קרובות להתגונן מפני תביעות אפליה מצד עובדים וסוכנויות כמו נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה. כתוצאה מכך, סוחרים רבים הנהיגו תוכניות משאבי אנוש מקיפות כדי למנוע בעיות פוטנציאליות. עם זאת, טכנולוגיה חדשה מביאה אתגרים חדשים.

ככל שהשימוש במדיה חברתית גדל, יותר ויותר סוכנויות משתמשות באינטרנט כדי לסנן עובדים פוטנציאליים. מנהלים רבים שהוטלו עליהם גיוס עובדים מוצאים אתרים אלו מועילים במיוחד מכיוון שהם תופסים שמידע זה משקף ייצוג מדויק יותר של הפונה מעבר לראיון. שטף המידע הזה לגבי מועמדים נראה כדרך מצוינת לבדוק את יכולתם "להשתלב" עם חברה.

בעוד שמדיה חברתית עשויה לאפשר למעסיקים ללמוד כמויות עצומות של מידע על מועמדים לעבודה, העסקת מנהלים שאפילו משתמשים בכלים אלה כלאחר יד כדי לאסוף מידע על עובד פוטנציאלי עלולה לחשוף את הסוכנות לסיכונים משפטיים. לאור האפשרות האמיתית לשימושים בלתי הולמים ולא חוקיים בהקשר של גיוס עובדים, ארגונים צריכים לשקול היטב כיצד, אם בכלל, הם מנצלים את האתרים בעת סינון מועמדים.

תביעות אפליה - כאשר מועמד לעבודה הוא נושא לחיפוש ברשתות חברתיות קיימת אפשרות שהחיפוש יגלה מידע שיהיה אסור בראיון, כגון גיל או מצב משפחתי. מנהלי גיוס צריכים להיות זהירים מאוד בשימוש במידע פרטי שאנשים מפרסמים בפומבי כדי לקבל החלטות גיוס עובדים. היעזרות של מעסיק במידע כזה עלולה לסלול את הדרך לטענות לאפליה אם העובד או המבקש סבורים שהמעסיק השתמש במידע זה כדי לקבל החלטה שליליות בעבודה. עלול להיווצר סיכון שמידע המעמדי המוגן הזה אכן נשקל או, גם אם לא, יעמיד את הארגון שלך במצב של צורך להגן על תביעה בידיעה שמידע זה קיים באתרים שבהם ביקרת. גורמי